Poslední díl seriálu ulice online

Jen málokterý seriál se dokáže na televizní obrazovce udržet tak dlouho a stále se těšit vysokému diváckému zájmu. Ulice se poprvé na naše obrazovky dostala již v roce 2005 a tou dobou by jen málokdo dopředu tipnul, že její díly překročí neuvěřitelnou hranici dvou tisíc epizod. A to dozajista není konečné číslo, neboť všechny ukazatele naznačují jediné, poslední díl se jen tak konat nebude, to by bylo od producentů pošetilé. Vždyť jim ulice vynáší každoročně nominace v anketě TýTý. Samotný seriál stále atakuje přední příčky kategorie seriál roku a neméně dobře se daří i Rudolfovi Hrušinskému a Haně Maciuchové, jíž na popularitě neubrala ani více jak roční pauza.

A čím to je, že se s ulice stal takový kult? V podstatě je to online svět, jenž nám kolikrát připomíná ten reálný. Při každém vyhlédnutí s okna vidíme ulici se spoustou lidí pádících vstříc svým cílům. Potíž je však jistá zašedlost tohoto pohledu. Uspěchaná doba již nedává tolik příležitostí se zastavit a pokecat s lidmi na lavičce, uspěchaná doba nefandí ani optimistickému nadhledu na běžné životní úkony. Zkrátka dopředu lze poznat, jak tenhle poslední díl reality dopadne. Soused pospíchá do práce, ten pán z vedlejšího domu netrpělivě čeká na autobus a třeba i v téhle ulici žije někdo s politickými ambicemi.

A přesně to co nás potkává v každodenním životě, nám přináší i seriál ulice. Kolikrát si můžeme říci, tak přesně tohle znám, to se mi stalo loni a byl to hrozný trapas. Ale pak to najednou prožijeme znovu s hrdiny oblíbeného seriálu a již to bereme jako úsměvnou historku. Vždyť i ti televizní protagonisté to přešli s humorem a jistou dávkou nadhledu. A to je to co nás nutí na ulici koukat. Již nějaké ty díly dopředu jsme schopni odhadnou, co se kde zamotá. Jsou tu dějové linky, jenž se táhnou online světem ulice od samého počátku a nikdo nepochybuje, že i dobrý úmysl se Simoně pořádně zvrtne do pořádného trapasu. Navykly jsme i na věčné kroužení Vlastimila Peška kolem milované Miriam. Jejich osobnosti jsou natolik složité, vztah tak komplikovaný, že zase naopak si nehodláme odhadovat nic. A upřímně, kdo z nás by si tipnul, že jejich na dlouho poslední scéna bude spojená s těžkopádným rozchodem a odjezdem s města. Tento díl ulice dozajista nenechal nikoho chladným. Avšak tak jako v reálu, i v té seriálové ulici musí jít život dál a tak se v ní objevují nové postavy. Některé se jen mihnou, jiné způsobí pořádný poprask a dočkáme se i několika návratů.

Patříte-li i Vy k fanouškům tohoto humorně laděného seriálu, kde jsou záležitosti běžného života brány s nadhledem, nenechte si ujít jeho nové díly v obvyklém vysílacím čase. Pokud z nějakého důvodu nemůžete v podvečer sledovat televizi a neradi by jste přišly o poslední díl ulice, je tu možnost si jej shlédnout online v internetovém archivu na voyo.